Uncategorized

Złamany obojczyk

Uszczerbek na zdrowiu w postaci złamanego obojczyka albo obojczyków to najczęstsza konsekwencja, którą ponosi poszkodowany na skutek wypadku komunikacyjnego. Co ciekawe obojczyki łamią się z tego względu, że korzystamy z pasów bezpieczeństwa. Właśnie dzięki temu zabezpieczeniu podróżujący samochodem podczas zderzenia unikną znacznie gorszych konsekwencji na zdrowiu, a nawet życiu.

Na nieszczęście siła, która wówczas działa powoduje, że niektóre kości nie wytrzymują i zwyczajnie pękają. Często do złamań obojczyków dochodzi również w okresie zimowym, gdy na śliskiej nawierzchni pieszy upada na wyciągniętą rękę. Najczęstszym objawem sygnalizującym złamanie obojczyka jest bardzo silny ból, powstanie w obrębie złamania obrzęku oraz niemały problem z podnoszeniem i poruszaniem ręką. W pierwszej kolejności powinno się unieruchomić kończynę. Leczenie uzależnione jest od tego czy doszło do przemieszczenia elementów kostnych. W niektórych przypadkach niezbędna jest operacja. O jaką kwotę odszkodowania od ubezpieczyciela lub sprawcy szkody można ubiegać się w tak zaistniałej okoliczności? Niestety na to pytanie nie można dobitnie odpowiedzieć. Jedynie analiza konkretnego przypadku pozwoli rzetelną wycenę odszkodowania.
Gdy zwrócimy się do sądu o zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu sąd zawsze bierze pod uwagę całość okoliczności, które przyczyniły się do powstania uszczerbku. Ważne jest wręcz to w jakim wieku jest osoba poszkodowana. Jak widać wiele czynników ma wpływ na wysokość odszkodowania albo zadośćuczynienia.

Warto sprawdzić: Złamany obojczyk odszkodowanie.