Uncategorized

Walka z trądzikiem

Trądzik młodzieńczy to dość częsta przypadłość. Na rynku jest wiele środków aptecznych, które mogą być pomocne w tym przypadku. Natomiast jeżeli objawy tego schorzenia nie są zbyt nasilone, można wykorzystać metody naturalne. Ich wielką zaletą jest zwykle brak skutków ubocznych. Naturalne metody walki z pryszczami mogą być także pomocne również w przypadku stosowania aptecznych środków. Jakie domowe sposoby na pryszcze warte są wypróbowania?

Podstawowym domowym sposobem na pryszcze jest przeznaczenie odpowiedniego oczyszczania skóry. Warto stosować do tego celu miękkiej wody, ponieważ zwykła chlorowana woda z kranu często okazuje się zbyt drażniąca. Wodę warto też używać wewnętrznie – odwodnienie sprzyja pojawianiu się wyprysków na skórze.

Oprócz używania adekwatnej wody, warto zastosować do przemywania cery także napary ziołowe. Najczęściej do tego celu używa się napar z fiołka trójbarwnego. Może być on używany zarówno jako tonik, jak i składnik maseczki pielęgnacyjnej. Możnoraz używać napar doustnie, trzeba natomiast pamiętać, że na start może on przynieść zaostrzenie się dolegliwości.

Domowy sposób na pryszcze to też maseczki składające się z zaparzonych ziół a także innych składników naturalnych. Można do tego celu zastosować zaparzony fiołek trójbarwny, a w celu zagęszczenia preparatu dodać naturalnej śmietanki.

Jak pozbyć się pryszczy jeśli te metody nie wystarczą? Pryszcze często wynikają ze wcześniejszego stanu zapalnego, takiego ja zaskórniki. Aby się ich pozbyć bardzo dobrze jest zastosować maseczkę z zielonej glinki, którą można używać raz na siedem dni.

Gdy wysyp pryszczy jest w rzeczywistości duży, warto rozważyć zmiany w diecie. Niewskazane w przypadku trądziku jest nadmierne spożywanie czekolady i innych słodyczy. Warto też zmodyfikować nieco tryb życia. Nadmierne stresowanie się może spowodować powstawanie pryszczy. Dlatego też w celu zminimalizowania tego typu objawów warto zastosować herbatki uspokajające, na przykład z melisy a także ćwiczenia antystresowe. Jeżeli metody naturalne okażą się niewystarczające, należy udać się do dermatologa.
Zobacz także: https://forum.infor.pl/user/255724-herminuxnp65/.
Więcej informacji: http://www.divephotoguide.com/user/asiafag000.
Źródło informacji: http://www.abandonia.com/en/user/4248562.