Uncategorized

Kursy bhp dla pracowników

Zasady bhp stanowią podstawę dla bezpiecznej i właściwej pracy każdego pracownika. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy mają na celu zapoznać pracownika z zagrożeniami, którym mogą pojawić się w trakcie pracy, oraz sposobami, które pozwolą na ich efektywne uniknięcie. Zgodnie z przepisami kodeksu pracy jedynie pracownik, który odbędzie szkolenie bhp może być dopuszczony do pracy, ponieważ wówczas posiada niezbędną edukację, aby jego praca mogła odbywać się w sposób dla niego i dla innych pracowników bezpieczny.

Szkolenia z zakresu bhp odbywają się na koszt pracodawcy. Jeżeli więc potrzebujemy kompleksowych usług z tego zakresu, obsługa bhp stalowa wola organizuje szkolenia w sposób kompleksowy.
Szkolenia bhp – istotne informacje
Należy podkreślić, że przed dopuszczeniem nowego pracownika do stanowiska pracy musi odbyć się szkolenie wstępne bhp. Jedynie należycie przeszkolony pracownik może przystąpić do pracy, tak by nie stanowić zagrożenie dla samego siebie a także innych. Szkolenia bhp mogą być przygotowywane w różnej formie, są to między innymi kursy oraz seminaria. Warto też dodać, że poza szkolenia wstępnego niezbędne jest przeprowadzenie szkolenia okresowego. Ten rodzaj szkolenia musi zostać zorganizowany przez pracodawcę do 12 miesięcy od terminu zakończenia szkolenia wstępnego. Pracownik po odbyciu kursu bhp musi podpisać oświadczenie, że został obeznany z zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Jeżeli więc poszukujemy firmy świadczącej usługi z zakresu kursów tego typu, szkolenia bhp stalowa wola oferuje pełen zakres usług szkoleniowych.

Zobacz również: szkolenia bhp stalowa wola.