Uncategorized

Jaka poduszka dla niemowlaka

Każdy rodzic chce, ażeby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej, natomiast niekiedy, pomimo pełnego zaangażowania w opiekę nad dzieckiem, dochodzi do pewnych nieprawidłowości podczas rozwoju dziecka. Jednym z częstszych problemów powstałych w wieku niemowlęcym jest plagiocefalia, czyli deformacja czaszki. Główka małego dziecka pod wpływem nacisku na powierzchnię powstającego podczas spania i leżenia, ulega odkształceniom.

Często niemowlę chce układanie główki wyłącznie w jedną stronę i na nic się zdaje przekręcanie jego głowy lub zmiana pozycji dziecka. Sprawdzonym rozstrzygnięciem jest poduszka ortopedyczna dla niemowląt, która rozkłada punktowy nacisk główki na większą powierzchnię. Dzięki temu zapobiega asymetrii głowy dziecka, a dosłownie sprawia cofnięcie powstałych już zniekształceń. Poduszka ma specyficzną konstrukcję – po jej środku jest wgłębienie, idealnie pasujące na małą główkę dziecka. Ułożenie dziecka na poduszce sprawia, że niemowlę nie odchyla głowy do swojej ulubionej pozycji. Rysy twarzy dziecka wyrównują się, a głowa nabiera naturalnego, kulistego kształtu.
Zakup poduszki to perfekcyjny pomysł na prezent dla niemowlaka albo dla mamy spodziewającej się dziecka. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt może być używana podczas nocnego snu, dziennych drzemek oraz w trakcie spacerów z wózkiem. Koryguje komfort snu, stabilizuje szyjny etap kręgosłupa, zapobiega powstawaniu deformacji główki i jest dla dziecka bardzo wygodna. Wybierając poduszkę ortopedyczną, powinno się zwrócić uwagę na to, czy jest stworzona z certyfikowanych materiałów, bezpiecznych dla dzieci.

Sprawdź również informacje na stronie: prezent dla niemowlaka.