Uncategorized

Dżdżownica kalifornijska

Dżdżownica kalifornijska przez hodowców nazywana jest potocznie kompostowcem różowym. Jednocześnie jest to najbardziej popularna odmiana dżdżownic w Polsce. Swoją dojrzałość osiąga w 100 dniu życia, choć w zasadzie ta dżdżownica może przeżyć aż 16 lat.

Jeżeli już hodowana jest w odpowiednich ustaleniach to może szybko się rozmnażać. Prócz tego bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi odpadami, co sprawia, że najczęściej hodowana jest przez działkowiczów. Hodowla dżdżownic kalifornijskich nie jest trudna. Dżdżownicom wystarczą odpadki, które bieżąco się im podaje. Jeśli będzie miała dosyć pożywienia to nie opuści kompostownika, co na 100 procent też jest ich ogromną dobrą właściwością.
Co jeszcze więc skłania nas do założenia hodowli dżdżownic kalifornijskich? O łatwości hodowli już wiemy. Ododatkowo łatwo adaptują się w nowym środowisku, hodowlę można prowadzić zarówno zewnątrz i wewnątrz. Najczęściej hodowlę tych dżdżownic prowadzi się w kompostownikach, choćby nie brakuje hodowców, którzy zajmują się ich hodowlą w pomieszczeniach przy użyciu worków lub specjalnych pojemników.
Podczas prowadzenia hodowli dżdżownic kalifornijskich podstawowym misją hodowcy jest zapewnienie im odpowiedniej wilgotności, temperatury otoczenia i stosownej ilości pokarmu. Dzięki hodowli dżdżownic hodowca otrzymuje w zamian przydatny twór próchniczy, który jest bardzo dobry dla gleby. Dzięki temu tworowi próchniczemu poprawiamy wzrost roślin, które są w jego zasięgu. Z tego właśnie względu warto odwiedzić dżdżownice kalifornijskie sklep i dokonać zakupu, po czym można zacząć ich hodowlę.

Zobacz: dżdżownice kalifornijskie.